Domov > správy > Obsah

Prečo sa pôda zmenila na červenú?

May 15, 2019

Prečo sa pôda zmenila na červenú?


image


Vo všeobecnosti existujú tri dôvody na začervenanie pôdy:


1. Pôda sa stáva kyslou.

Okysľovanie pôdy znamená zníženie hodnoty pH pôdy. Po viac ako desiatich rokoch kultivácie v niektorých severných oblastiach hodnota pH pôdy dokonca klesla pod 3,0. Väčšina našich plodín je však vhodná na pestovanie v rozmedzí pH medzi 5,5 a 7,5.


Dôvodom okysľovania pôdy je použitie veľkého množstva fyziologických kyselinových hnojív, ako je chlorid draselný, síran draselný, chlorid amónny, síran amónny atď., Spolu s vysokou teplotou a vlhkosťou vo vnútri haly, pôda je zriedka vylúhovaná dažďom. S nárastom kultivačných rokov sa akumulácia iónov kyslých koreňov v povrchovej pôde stáva čoraz závažnejšou, čo vedie k okysľovaniu pôdy.


2. Salinizácia pôdy.

V skutočnosti je hnojivom anorganická soľ. V dôsledku toho stúpa slanosť skleníkovej pôdy. Po odparení vody zostane slanosť na povrchu pôdy a po oxidácii sa postupne zmení na červenú.


3. Eutrofizácia pôdy.

Dôvodom tohto javu je nesprávny manažment poľa, ktorý má za následok spevnenie pôdy, nepriepustnú vodu a nadmerné odparovanie, čo má za následok koncentráciu iónov soli na povrchu pôdy. Kvôli koncentrácii soli na povrchu pôdy je vhodné pre niektoré riasy prežiť. Ak je povrch pôdy suchý, riasy umierajú a zvyšky rias budú mať červenú farbu.



Ako vyriešiť začervenanie povrchu pôdy?


Prvá, chcú rozumné hnojivo.

Znížiť používanie chemických hnojív v kombinácii s použitím organických hnojív a biologických hnojív. Zlepšenie fyzickej štruktúry pôdy. Údaje ukázali, že hodnota pH pôdy mala veľký vplyv na účinnosť aplikácie hnojiva. Napríklad dusík je najúčinnejší v rozsahu ph6-8 v pôde. Fosfor je najúčinnejší pri pH 6,5-7,5. Draslík, vápnik, horčík a síra sú najúčinnejšie pri pH 6-8. Železné, mangánové, meďnaté, zinočnaté, bórové a iné stopové prvky sú všeobecne najúčinnejšie za kyslých podmienok.

Znížte používanie zložených hnojív, používajte viac rozpustných hnojív vo vode, zlepšte využitie hnojív.


Po druhé, metódy zavlažovania by mali byť primerané.

Zmena povodňového zavlažovania na zavlažovanie zavlažovaním môže ušetriť vodu a hnojivo a zároveň znížiť poškodenie pôdy.



E-mail: info@agronaturetech.com