Domov > správy > Obsah

Draslík Humát so silným alkalickým a žieravým účinkom

Sep 22, 2017

Hydroxid draselný (chemický vzorec: KOH, množstvo: 56,11) biely prášok alebo šupinovitá pevná látka. Humát draselný Bod topenia 360 ° 406 ° C, bod varu 1320-1324 ° C, relatívna hustota 2,044 g / cm3, bod vzplanutia 52 ° F, index lomu n20 / D1,421, tlak pary 1 mm Hg (719 ° C) , Draslík Humate S silným zásaditým a žieravým účinkom. Jednoduchá absorpcia vlhkosti vo vzduchu a rozdrvenie, absorpcia oxidu uhličitého z uhličitanu draselného. Rozpustený v približne 0,6 časti horúcej vody, 0,9 dielu studenej vody, 3 diely etanolu a 2,5 dielu glycerolu. Keď je rozpustený vo vode, alkohole alebo upravený kyselinou na výrobu veľa tepla. Humát draselný pH roztoku 0,1 mol / l bolo 13,5. Stredne toxická polovičná dávka (potkan, perorálna) 1230 mg / kg. Rozpustný v etanole, mierne rozpustný v éteri. Má veľmi silnú alkalickú a žieravú, svojou povahou a žieravú sódu podobnú.

Organizácia má horiaci účinok, môže rozpustiť proteín, draslík Humát vytvára alkalický denaturovaný proteín. Riešenie alebo prach postriekaný na koži, najmä zasiahnutý do sliznice, môže spôsobiť mäkkú chrastavitosť. Čím vyššia je koncentrácia roztoku, tým vyššia je teplota, draslík Humate tým silnejší účinok. Zasiahnuté do oka môžu nielen poškodiť rohovku, ale aj poškodiť oči hlbokým tkanivom.

Maximálna prípustná koncentrácia je 0,5 mg / m. Treba zabrániť tomu, aby sa dotýkali pokožky a očí, ako napríklad neúmyselného dotyku, vodou sa môžu umyť poškodené časti a potom sa navlhčia 5% kyselinou octovou, kyselinou vínnou, kyselinou chlorovodíkovou alebo kyselinou citrónovou; ako je striekanie očí, draslík Humát naneste opatrne vodu alebo solný roztok Pomalé pranie 10 ~ 30 minút a potom kliknite na 2% karna-kainínu alebo 0,5% karnaínového roztoku. Prevádzku by mala nosiť robustná tkanina vyrobená z uniforiem, na ktorej sú gumové rukavice, manžety, zástery Humate, drapáky a iné produkty poistenia práce, ruky by mali byť potiahnuté neutrálnou a hydrofóbnou masťou.

1, používaný ako vysúšadlo, absorbent, na výrobu kyseliny šťaveľovej a rôznych draslíkov, ale tiež na galvanické pokovovanie, sochárstvo, litografiu a tak ďalej.

2, používané hlavne na výrobu surovín ako je draslík, ako je manganistan draselný, uhličitan draselný a tak ďalej. Vo farmaceutickom priemysle na výrobu bóru draselného, ​​spironolaktónu, heparanolu, testosterón propionátu a tak ďalej. V ľahkom priemysle na výrobu draselného mydla, alkalických batérií, kozmetiky (ako je studená smotana, krém a šampón). V priemysle farbiva, draslík Humate na výrobu farbív, ako je redukcia modrej RSN a tak ďalej. V elektrochemickom priemysle, na galvanické pokovovanie, sochárstvo atď. V textilnom priemysle, na tlač a farbenie, bielenie a mercerovanie a veľké množstvo použitých na výrobu syntetických vlákien, hlavných surovín z polyesterových vlákien. Okrem toho sa používa aj na metalurgické ohrievače a odmasťovanie kože a tak ďalej.

3, chemické suroviny, pre lieky, Draslík Humate domáce chemikálie a tak ďalej.

4, používané ako analytické reagencie, zmydelňovacie činidlá, oxid uhličitý a absorbér vlhkosti.

5, chemický priemysel na výrobu umývacieho mydla, šampón mäkké mydlo, krém, studená smotana, šampón a ďalšie suroviny. Farmaceutický priemysel na výrobu progesterónu, vanilínu a iných surovín. Pri výrobe farbív sa používa farbivo. Humát draselný Pri výrobe batérií sa používajú alkalické batérie.