Domov > správy > Obsah

Draslík Humate Silný alkalický a žieravý

Jul 12, 2017

Hydroxid draselný (chemický vzorec: KOH, množstvo humátu draselného: 56,11) biely prášok alebo šupinatá pevná látka. Bod topenia 360 ° 406 ° C, bod varu 1320-1324 ° C, relatívna hustota 2.044 g / cm3, bod vzplanutia 52 ° F, index lomu n20 / D1.421, tlak pary 1 mmHg (719 ° C). So silným zásaditým a žieravým účinkom. Humát draselný Ľahko absorbuje vlhkosť vo vzduchu a rozdrvenie, absorpciu oxidu uhličitého z uhličitanu draselného. Rozpustený v približne 0,6 časti horúcej vody, 0,9 dielu studenej vody, 3 diely etanolu a 2,5 dielu glycerolu. Keď je rozpustený vo vode, alkohol alebo kyslé ošetrenie vytvára veľa tepla. Humát draselný pH roztoku 0,1 mol / l bolo 13,5. Stredne toxická polovičná dávka (potkan, perorálna) 1230 mg / kg. Rozpustný v etanole, mierne rozpustný v éteri. Draslík Humát Je veľmi silný alkalický a žieravý, jeho charakter a lúh sodný podobný.

1, použitý ako vysúšadlo, absorbent, Humát draselný na výrobu kyseliny šťaveľovej a rôznych draslíkov, ale aj na galvanizáciu, sochárstvo, litografiu a tak ďalej.

2, používané hlavne na výrobu surovín, ako je draslík, draselný humát, ako je manganistan draselný, uhličitan draselný a tak ďalej. Vo farmaceutickom priemysle na výrobu bóru draselného, ​​spironolaktónu, heparanolu, testosterón propionátu a tak ďalej. V ľahkom priemysle na výrobu draselného mydla, alkalických batérií, kozmetiky (ako je studená smotana, krém a šampón). Humát draselný V odvetví farieb, na výrobu farbív, ako je redukcia modrej RSN atď. V elektrochemickom priemysle, na galvanické pokovovanie, sochárstvo atď. Humát draselný V textilnom priemysle, na tlač a farbenie, draslík Humate bielenie a mercerovanie a veľké množstvo použitých na výrobu chemických vlákien, polyesterové vláknové hlavné suroviny. Humát draselný Okrem toho sa používa aj na metalurgické ohrievače a odmasťovanie kože atď.

3, chemické suroviny, pre medicínu, chemikálie pre domácnosť atď.

4, používané ako analytické reagencie, zmydelňovacie činidlá, oxid uhličitý a absorbér vlhkosti.

5, chemický priemysel na výrobu umývacieho mydla, šampónové mydlo, draselný humátový krém, krém, šľahačka, šampón a iné suroviny. Farmaceutický priemysel na výrobu progesterónu, vanilínu a iných surovín. Pri výrobe farbív sa používa farbivo. Batériový priemysel sa používa na výrobu alkalických batérií.

Organizácia má horiaci účinok, môže rozpustiť proteín, draslík Humát vytvára alkalický denaturovaný proteín. Riešenie alebo prach postriekaný na koži, draslík Humate najmä striekajúcej do sliznice, môže produkovať mäkké chrapľavý. Čím vyššia je koncentrácia roztoku, draslík Humat, tým vyššia je teplota, tým silnejší je účinok. Zasiahnuté do oka môžu nielen poškodiť rohovku, ale aj poškodiť oči hlbokým tkanivom.

Maximálna prípustná koncentrácia je 0,5 mg / m. Pri práci by sa malo predchádzať dotyku pokožky a očí, ako napríklad neúmyselnému dotyku, vode sa môžu umyť poškodené časti a potom sa mokrá s 5% kyselinou octovou, draselnou kyselinou vínnou, kyselinou chlorovodíkovou alebo kyselinou citrónovou; ako je striekanie očí, starostlivo nanesenie vody alebo fyziologického roztoku Pomalé pranie 10 ~ 30 minút a potom kliknite na 2% karna- kainínu alebo 0,5% karnaínového roztoku. Operácia by mala byť použitá tkaninou celkového pracovného oblečenia, nosiť gumené rukavice, manžety, dražé Humate zástery, nosiť topánky a iné produkty poistenia práce, ruky by mali byť potiahnuté neutrálne a hydrofóbne masť.