Domov > správy > Obsah

Účinok humátu draslíka

Aug 02, 2017

Alkalický mechanizmus poškodenia horúčavy je zásadou absorpcie vody, Humát draselný tak, aby lokálna dehydratácia buniek, alkalické a tkanivové bielkoviny za vzniku komplexu proteínov s denaturovaným alkáliom, zmydelneného adipózneho tkaniva, zmydelnenia tepla môže spôsobiť poškodenie hlbokého tkaniva. Humát draselný Keďže komplex proteínov denaturovaných kyselinami je rozpustný, alkalické ióny môžu ďalej preniknúť do hlbokého tkaniva a spôsobiť poškodenie.

Žieravé popáleniny sú zvyčajne hlboko v hĺbke viac ako dva stupne, pália násilné. Rozpustenie rany pokračovalo v prehĺbení rany, mäkký šupok, Humát draselný bol lepkavý sklovitý "mýdlový" alebo "hnilý tofu" podobný zmenám, ľahko komplikovaný po infekcii sepsy rany. Kontakt na nechty s žieravým alkalickým činidlom sa stáva tenšou, strata lesku, takže nechty sú ploché a dokonca aj lyžicu. Draslík Humate Tenký roztok môže spôsobiť, že pokožka je suchá, popraskaná, chrupavá. Lícna vodná para a silné podráždenie horného dýchacieho traktu môžu spôsobiť popáleniny očí a horných dýchacích ciest.

1, použitý ako vysúšadlo, absorbent, Humát draselný na výrobu kyseliny šťaveľovej a rôznych draslíkov, ale aj na galvanizáciu, sochárstvo, litografiu a tak ďalej.

2, používané hlavne na výrobu surovín ako je draslík, ako je manganistan draselný, uhličitan draselný a tak ďalej. Vo farmaceutickom priemysle sa používa draselný Humát na výrobu bóru draselného, ​​spironolaktónu, heparanolu, propionátu testosterónu a tak ďalej. V ľahkom priemysle na výrobu draselného mydla, alkalických batérií, kozmetiky (ako je studená smotana, krém a šampón). Humát draselný V odvetví farbív, na výrobu redukčných farbív, ako je redukcia modrého RSN a tak ďalej. V elektrochemickom priemysle, na galvanické pokovovanie, sochárstvo atď. V textilnom priemysle, na tlač a farbenie, bielenie a mercerovanie a veľké množstvo použitých na výrobu syntetických vlákien, hlavných surovín z polyesterových vlákien. Navyše, Humát draselný sa používa aj na metalurgické ohrievače a odmasťovanie kože a tak ďalej.

3, chemické suroviny, pre medicínu, chemikálie pre domácnosť atď.

4, používané ako analytické činidlá, zmydelňovacie činidlá, draslík Humát oxidu uhličitého a absorbér vlhkosti.

5, chemický priemysel na výrobu umývacieho mydla, mydlo na šampóny, krém, krém, krém na draslík Humate, šampón a iné suroviny. Farmaceutický priemysel na výrobu progesterónu, vanilínu a iných surovín. Pri výrobe farbív sa používa farbivo. Batériový priemysel sa používa na výrobu alkalických batérií

Organizácia má horiaci účinok, môže rozpustiť proteín, tvorbu alkalického denaturovaného proteínu. Riešenie alebo prach postriekaný na koži, najmä zasiahnutý do sliznice, môže spôsobiť mäkkú chrastavitosť. Čím vyššia je koncentrácia roztoku, tým vyššia je teplota, tým silnejší je účinok. Humát draselný Napichnutý do oka, môže nielen poškodiť rohovku, ale aj poškodiť oko hlbokým tkanivom.

Maximálna prípustná koncentrácia je 0,5 mg / m. Pri práci by sa malo zabrániť dotyku pokožky a očí, napríklad náhodného dotyku, môžete použiť vodu na umývanie poškodených častí, Humát draselný a potom mokré s 5% kyselinou octovou, kyselinou vínnou, kyselinou chlorovodíkovou alebo kyselinou citrónovou; ako je striekanie očí, starostlivo nanesenie vody alebo fyziologického roztoku Pomalé pranie 10 ~ 30 minút a potom kliknite na 2% karna- kainínu alebo 0,5% karnaínového roztoku. Prevádzku by mala nosiť robustná tkanina vyrobená z uniforiem, draslík Humate nosiť gumené rukavice, manžety, zástery, nosiť topánky a iné poistné produkty, ruky by mali byť potiahnuté neutrálnou a hydrofóbnou masťou.