Domov > správy > Obsah

Alkalický a žieravý draslík

Jun 20, 2017

Hydroxid draselný (chemický vzorec: KOH, množstvo: 56,11) biely prášok alebo šupinovitá pevná látka. Bod topenia 360 ° 406 ° C, teplota varu 1320 ~ 1324 ° C, draslík Humate relatívna hustota 2.044 g / cm3, bod vzplanutia 52 ° F, index lomu n20 / D1.421, tlak pary 1 mmHg (719 ° C) , So silným zásaditým a žieravým účinkom. Jednoduchá absorpcia vlhkosti vo vzduchu a rozdrvenie, absorpcia oxidu uhličitého z uhličitanu draselného. Rozpustený v približne 0,6 časti horúcej vody, 0,9 dielu studenej vody, 3 diely etanolu a 2,5 dielu glycerolu. Keď je rozpustený vo vode, alkohol alebo kyslé ošetrenie vytvára veľa tepla. PH roztoku 0,1 mol / l bolo 13,5. Stredne toxická polovičná dávka (potkan, perorálna) 1230 mg / kg. Rozpustný v etanole, mierne rozpustný v éteri. Má veľmi silné alkalické a žieravé, draslík povzbudzuje jeho povahu a hydroxid sodný podobný.

1, používaný ako vysúšadlo, absorbent, na výrobu kyseliny šťaveľovej a rôznych draslíkov, ale tiež na galvanické pokovovanie, sochárstvo, litografiu a tak ďalej.

2, používané hlavne na výrobu surovín ako je draslík, ako je manganistan draselný, uhličitan draselný a tak ďalej. Vo farmaceutickom priemysle na výrobu bóru draselného, ​​spironolaktónu, heparanolu, testosterón propionátu a tak ďalej. V ľahkom priemysle na výrobu draselného mydla, alkalických batérií, kozmetiky (ako je studená smotana, krém a šampón). V priemysle farbiva, draslík Humate na výrobu farbív, ako je redukcia modrej RSN a tak ďalej. V elektrochemickom priemysle, na galvanické pokovovanie, sochárstvo atď. V textilnom priemysle, na tlač a farbenie, bielenie a mercerovanie a veľké množstvo použitých na výrobu syntetických vlákien, hlavných surovín z polyesterových vlákien. Okrem toho sa používa aj na metalurgické ohrievače a odmasťovanie kože a tak ďalej.

3, chemické suroviny, pre medicínu, chemikálie pre domácnosť atď.

4, používané ako analytické reagencie, činidlá na zmydelnenie draslíka Humate, oxid uhličitý a absorbér vlhkosti.

5, chemický priemysel na výrobu umývacieho mydla, šampónového mydla, krému, krému, krému, šampónu a ďalších surovín. Farmaceutický priemysel na výrobu progesterónu, vanilínu a iných surovín. Pri výrobe farbív sa používa farbivo. Batériový priemysel sa používa na výrobu alkalických batérií.

Organizácia má horiaci účinok, Humát draselný môže rozpustiť proteín, tvorbu alkalického denaturovaného proteínu. Riešenie alebo prach postriekaný na koži, najmä zasiahnutý do sliznice, môže spôsobiť mäkkú chrastavitosť. Čím vyššia je koncentrácia roztoku, tým vyššia je teplota, tým silnejší je účinok. Zasiahnuté do oka môžu nielen poškodiť rohovku, ale aj poškodiť oči hlbokým tkanivom.

Maximálna prípustná koncentrácia je 0,5 mg / m. Treba zabrániť tomu, aby sa dotýkali pokožky a očí, ako napríklad neúmyselného dotyku, vodou sa môžu umyť poškodené časti a potom sa navlhčia 5% kyselinou octovou, kyselinou vínnou, kyselinou chlorovodíkovou alebo kyselinou citrónovou; Humát draselný, ako je striekanie očí, opatrne aplikujte vodu alebo solný roztok Pomalé pranie 10 ~ 30 minút a potom kliknite na 2% karnava-kínu alebo 0,5% kardaínového roztoku. Prevádzka by sa mala nosiť tkaninou celého pracovného oblečenia, nosiť gumové rukavice, manžety, zástery, nosiť topánky a iné produkty poistenia práce, ruky by mali byť potiahnuté neutrálnou a hydrofóbnou masťou.