Domov > správy > Obsah

Malý nový rok

Feb 08, 2018

Malý nový rok (čínsky: Xiaonian), zvyčajne týždeň pred lunárnym novým rokom, je tiež známy ako Festival kuchynského boha, božstva, ktoré dohliada na morálny charakter každej domácnosti.

Tu je šesť vecí, ktoré by ste mali vedieť o Malom Novom roku, ďalším znamením začiatku jari. 小年夜.jpg

1. Obetujte obete kuchyni Božej

Jednou z najvýraznejších tradícií Malého Nového roka je pálenie papierového obrazu kuchynského boha, vysielanie božieho ducha do neba s cieľom podávať správu o správaní rodiny za uplynulý rok. Kuchynský Boh je potom privítaný späť do domu prostredníctvom vkladania nového papierového obrazu na neho vedľa pece. Z tohto vyhliadky bude kuchynský bán dohliadať a ochraňovať domácnosť ešte jeden rok.


Väčšina ponúk je sladkosti rôznych odrôd. Predpokladá sa, že to upečie ústa Kuchyne Božie a povzbudí ho, aby povedal len dobré veci o rodine, keď vystúpi do neba, aby urobil svoju správu.


2. Čistenie domu

Medzi labským festivalom, ôsmym dňom posledného mesiaca mesiaca a malým novoročným dňom, dvadsiateho tretieho dňa sa rodiny v Číne podrobia dôkladnému čisteniu domu a zamaskujú starého v príprave na nový rok.


Podľa čínskych ľudových presvedčení sa v poslednom mesiaci roka musia duchovia a božstvá rozhodnúť buď vrátiť sa do neba, alebo zostať na zemi. Predpokladá sa, že v záujme zabezpečenia včasného odchodu duchov a božstiev musia ľudia dôkladne očistiť svoje osoby i svoje byty, až po každú zásuvku a skriňu.


3. Jedzte cukroví Guandong

Guandong cukroví, lepkavý nápoj vyrobený z lepkavého proso a naklíčenej pšenice, je tradičné občerstvenie, ktoré čínski ľudia jedia na Festivalu kuchynského boha.

4. Vložte papierové rezy do okien

V Malom Novom roku sa odstráni staré párty a papierové predmety z predchádzajúceho jarného festivalu a nové ozdobné okná, novoročné plagáty a slávnostné dekorácie sú prilepené.

5. V kúpeľni a vlasoch


Ako hovorí staré čínske príslovie, či už sú bohaté alebo chudobné, ľudia majú pred jarným festivalom často účes. Aktivita kúpeľa a účesu sa často uskutočňuje na Malý Nový rok.

6. Prípravy na jarný festival

Ľudia začnú zásobovať potrebné rezervy pre jarný festival od Malého nového roka. Všetko, čo je potrebné na to, aby ste mohli ponúknuť predkov, baviť hostí a napájať rodinu počas dlhej dovolenky, musíte zakúpiť vopred.