Domov > správy > Obsah

Odhrdzovanie vody z huminovej kyseliny

Sep 22, 2017

Ak je pôda len malý piesok a voda, potom sa piesok ľahko rozpadne. Humická kyselina je lepidlo, ktoré nerozkladá piesok. Ak sa voda vstrekuje do piesku, Humic Acid buď stúpa teplota, voda sa rýchlo odparí; alebo voda rýchlo prenikne. Avšak ak sa pridáva kyselina huminová na piesok a vodu, odparenie vody sa znižuje na jednej strane a na druhej strane znižuje stratu vlhkosti, najmä molekuly vody, ktoré sú hlboko kompatibilné s humínovou kyselinou. Ak je rovnaké množstvo zmesi piesku a huminových kyselín, huminovej kyseliny môže zmes nielen absorbovať viac vody a voda sa ľahko stratí. Huminová kyselina môže pôdu vytvoriť určitú podpornú silu, podporujúcu rast plodín. Takže humická kyselina je činidlo udržujúce vodu v pôde.

Huminová kyselina má silnú chelatujúcu schopnosť chelatovať takmer všetky živiny potrebné na rast rastlín. Napríklad v pôde je veľa karbonátových iónov. Vápnikové ióny potrebné na rast rastlín sú ľahko priťahované uhličitanovými iónmi. Tvorba uhličitanu vápenatého, humánnej kyseliny, ale ak nie je situácia humínovej kyseliny, nie je to isté, humická kyselina humínovej bude pevne uzamknutá vápenatými iónmi, aby sa zabránilo vzniku iónov uhličitanov v kontaktu, takže vápenaté ióny nebudú fixné, voľné vápenaté ióny Bude absorpcia rastlín, zvýši vápnik potrebný na rast rastlín. Podobne existujú aj iné živiny, ako napríklad horčík zinok.

V posledných rokoch, nadmerné využívanie hnojív poľnohospodárskej pôdy, pôda nie je okyslenie je salinizácia. Kyselina sa spolieha na alkálie na neutralizáciu, alkalické sa spoliehať na kyselinu na kondicionovanie. V chemických experimentoch existuje trieda látok nazývaná "pH pufor", kyselina huminová, ktorá je tlmiacou tak povahou kyseliny, ako aj povahou bázy. Keď sa kyselina pridáva do tlmivého roztoku, tlmiaci roztok zohráva svoju vlastnú zásaditosť a vplyv kyseliny, takže stupeň okysľovania sa stáva veľmi pomalým. Humická kyselina je takýto pufor. V skutočnosti látky humínovej kyseliny v kyslej pôde majú dobrý účinok, humánna kyselina je kľúčom k tomu, že môže chelat toxické hliníkové ióny. Experimentálne údaje ukazujú, že obsah kyslého pôdneho hliníka v nadbytku, huminová kyselina môže byť zabalená do iónov hliníka, takže kontakt s hliníkom a rastlinami, humánnou kyselinou z rovnakého dôvodu existujú ťažké kovy, ako je olovo a kadmium, kyselina huminová, takže jedinečná povaha Staňte sa pôdnym antidotom.