Domov > správy > Obsah

Ako používať listové hnojivo

Apr 24, 2019

image


Listové hnojivo je veľmi populárne vďaka svojej malej dávke, dobrému účinku, rýchlemu účinku a pohodlnej aplikácii. Listové hnojivo pri použití procesu, ak množstvo a spôsob, ako zvládnuť zlé, sa tiež objaví poškodenie hnojiva. Rozprašovacia koncentrácia konvenčného hnojiva priamo súvisí s účinkom postreku. Ak je koncentrácia roztoku príliš vysoká, po postreku ľahko spálí listy plodín. Koncentrácia roztoku je príliš nízka, čo nielen zvyšuje pracovnú záťaž, ale tiež nespĺňa požiadavky doplnkovej výživy plodín.


Po prvé, použitie chýb hnojiva na listy:


M1: môžete aplikovať listové hnojivo kedykoľvek


Niektorí poľnohospodári sa nemôžu držať kritického postreku a nemôžu tak dosiahnuť zamýšľaný účinok. Niektorí poľnohospodári si myslia, že v raste rastlín akékoľvek obdobie vývoja, kedykoľvek môže vykonávať listové hnojivo, tiež nesprávne.


Listové hnojivo na postrekovanie listov je najlepšie v prechodnom období rastu plodín, pričom každá doba postreku je minimálne 20 dní, obvykle každý postrek 2 x 3 krát. Rôzne rastliny, rôzne hnojivo listové postrekovacie hnojivo, príslušné obdobie má tiež určitý rozdiel. Ryža, kukurica, pšenica a iné obilniny, vhodné na zavádzanie, yanghua, injektážna doba postrekovania hnojiva.M2, pokiaľ je možné rozpustné hnojivo striekať!


Niektorí poľnohospodári, ako napríklad niekoľko druhov listového hnojiva, sa pridávajú, keď sprejujú hnojivo na plodiny a zeleninu, pričom si myslia, že čím je účinok dokonalejší, tým lepšie. Mnohí farmári si myslia, že bez ohľadu na to, aký druh hnojiva, pokiaľ je rozpustnosť vo vode dobrá, môže byť aplikovaný ako listové hnojivo, ale nie je.


Napríklad vysoko prchavé hnojivá, ako je napríklad amoniak a hydrogenuhličitan amónny, ak sa použijú ako hnojivo na listy, spôsobia vysoké teploty poškodenie plodín a spálenie listov po postreku, takže ich nemožno použiť ako hnojivo na listy. A veľa malých hnojív nemožno miešať s pesticídmi použiť, kyslé hnojivá a zásadité hnojivo nemôže miešať gush na použitie, mali by mať konkrétny cieľ, aby sa zmes mix použiť, majú "gush aplikovať, rôzne účinky" efekt, môže backfire inak.


M3, Čím vyššia koncentrácia, tým lepšie!


Niektorí poľnohospodári si myslia, že čím vyššia je koncentrácia rozprašovacieho roztoku hnojiva na povrchu listu, tým lepšie. To nie je pravda. V situácii príliš hrubé nielen nemôže postrekovať hnojivá, naopak spôsobí dehydratáciu listov plodín, vädnúť, čo vedie k poškodeniu hnojiva, to je, podobne ako poškodenie drog, jed. Všeobecne, sprej na pozitívne a negatívne strany listu šíriť hnojivo začať klesať.


Po druhé, keď sa najlepšie používa listové hnojivo?


Vplyv hnojenia na listy má priamy vzťah s teplotou, vlhkosťou, vetrom, atď., Najlepšou voľbou pre postrek na listy nie je žiadny vietor ani zatiahnuté dni alebo veľká vlhkosť, malé odparovanie pred 9. hodinou, najvhodnejšie je po 16.00 hod. dážď 3 ~ 4 hodiny po postreku, potom je potrebné sprej.


Okrem toho sa listové hnojivo neodporúča pre tieto tri podmienky:


(1) doba kvitnutia plodín; Kvetina je jemná, použite listové hnojivo, ktoré je schopné poškodiť hnojivo.

(2) stupeň sadenice s použitím listového hnojiva ľahko poškodí semenáčik;

(3) v deň vysokej teploty a jasného svetla obdobie listového hnojiva účinok.


Hnojenie foliorov, ktoré umožňuje vstup živín do tela priamo z listov, sa podieľa na metabolizme plodín a syntéze organických zlúčenín, a preto je účinnejšie ako hnojenie pôdy. Z tohto dôvodu sa často používa ako účinné opatrenie na včasné liečenie choroby z nedostatku plodín. Pri aplikácii hnojiva môže tiež postrekovať doplnkové hnojivo v stupňoch podľa obdobia rastu plodín, situácie sadeníc a skutočnej situácie v zásobovaní pôdy hnojivom, čím sa plne zohľadňujú vlastnosti rýchlej reakcie listového hnojiva, aby sa zabezpečil normálny rast. a vývoj plodín za vhodných podmienok hnojív a vody, aby sa dosiahol vysoký výťažok a vysoká kvalita. Obzvlášť dôležité je teda rozumné použitie listového hnojiva!E-mail: info@agronaturetech.com