Domov > správy > Obsah

Ako rozpoznať výhody vodorozpustných hnojív

Dec 27, 2018


Vo vode rozpustné hnojivo je druh zloženého hnojiva, ktoré sa môže rýchlo a úplne rozpustiť vo vode. Vzhľadom na vysokú mieru absorpcie a pohodlné používanie stále viac a viac poľnohospodárov využíva vo vode rozpustné hnojivo a má vlastnosti zelene, ochrany životného prostredia a vysokej účinnosti. V posledných rokoch sa v niektorých oblastiach s vysokou koncentráciou rastlín zvýšil objem predaja vo vode rozpustných hnojív lineárne vďaka výraznému zvýšeniu výnosov a stále viac a viac pestovateľov si uvedomilo svoj silný účinok. Vývojový potenciál preto stále stojí za očakávaním.


image


1. Druhy hnojív rozpustných vo vode

Hnojivá rozpustné vo vode je možné rozdeliť do troch kategórií podľa spôsobu použitia:

1) Vypláchnuť hnojenie, vrátane tekutých hnojív a hnojiva z pevných granúl;

2) Kvapalné zavlažovacie hnojivo, hlavne kvapalné hnojivo , kvôli potrebe kompletného súboru zariadení na kvapkanie zavlažovania alebo striekania, existuje určitá požiadavka na presnosť hnojiva, všeobecne mokrej pôdnej vrstvy 15-20 cm.

3) Je to listové hnojenie, hnojivo sa používa, je to hnojivo znova používané, s bežným rozložením hnojiva na listy, obsahujú mikroelement, ktorý plodina potrebuje nielen, obsahuje aj stredné a veľké množstvo prvkov, ktoré plodina rastie normálne, aby bola opačná dokonca splachovacia voda pomocou zrieďovacích násobkov.


2. Výhody použitia vo vode rozpustných hnojív

1) jednoduché použitie, nie je potrebné kopať hnojenie pôdy

Hotovostné plodiny, najmä skleníkové zeleniny, vyžadujú veľa výživových doplnkov v procese rastu, základné hnojivo + topdressing je nevyhnutné. Či už ide o zavlažovanie, kvapkanie alebo postrek, zlepšenie pohodlia tiež ušetrilo niektoré náklady na pracovnú silu a výrazne podporilo rozvoj poľnohospodárstva.


2) úplne dopĺňa veľké množstvo stopových prvkov v procese rastu plodín

Kvalita plodín je dobrá, všetky druhy výživových prvkov nemôžu byť málo. Všetky druhy výživových prvkov sa líšia, pretože samotné pôsobia vo vnútri rastlinného tela, ukážu miesto a výsledok, ktorý sa trochu odlišuje, ak sú žlté listy, majú nedostatok dusíka, bežne horčík má horčík, prvok ovplyvňujúci kvet a ovocie je fosfor vápenatý bór vápnik, chcú mať pochopenie, aby plodiny nemali príznak prvku, prijať účinné opatrenia na vyriešenie problému, vyhnúť sa ovplyvniť konečný výsledok.


Podľa rôznych požiadaviek živinových prvkov na rôzne obdobia rastu plodín je výber obsahu vo vode rozpustného hnojiva upravený tak, aby sa dosiahli ciele posilňovania stromov, ochrana kvetov a podpory ovocia, zvýšenie výnosnosti a kvality, podpora skorého zaradenia do zoznamu, predchádzanie predčasnému starnutiu atď., aby sa zabezpečil vysoký výnos a výnos plodín.


imageimage


3) zlepšiť pôdu

Úprava kyslosti a alkality pôdy je tiež hlavným účinkom vo vode rozpustných hnojív. PH hodnota pôdy určuje rýchlosť absorpcie živín podľa plodín. Napríklad kyslá pôda je vhodná na absorpciu železa, zatiaľ čo draslík má vysokú absorpčnú rýchlosť v alkalickom prostredí.


4) zabrániť ochoreniu, zabrániť strate, zabrániť koreňovým nematódam

Vďaka integrácii technológií špičkových technológií môže vo vode rozpustné hnojivo pridaním rôznych enzýmov a prospešných baktérií tvarovať rovnováhu živín v pôde, čo nielen dopĺňa živiny potrebné v procese rastu plodín, ale tiež vylepšiť pôdu vyváženým spôsobom z rôznych aspektov. Je to dobrý produkt, ktorý si zaslúži našu silnú podporu.


3. Záležitosti, ktoré si vyžadujú pozornosť pri aplikácii vo vode rozpustného hnojiva

1) Vyberte si podľa podmienok pôdy

Pôda je podľa svojej kvality rozdelená na piesčitú pôdu, hlinitú pôdu a hlinku. Loam je najvhodnejšou prírodnou pôdou na pestovanie plodín. Vzhľadom na nízky obsah organických látok v piesočnatých pôdach by sa mali vybrať dusíkaté dusíkaté hnojivá s nízkou koncentráciou, aby sa zabránilo strate vody a zvýšilo sa salinizácia pri praní vodou rozpustného hnojiva. Je lepšie kombinovať s organickými hnojivami obsahujúcimi kyselinu huminovú, aby sa zlepšil obsah pôdnej organickej hmoty a zvýšila sa výživa požadovaná plodinami. Použitie vo vode rozpustného hnojiva by sa malo neutralizovať podľa kyslosti pôdy a príslušné alkalické alebo kyslé vo vode rozpustné hnojivo by sa malo vybrať tak, aby sa upravila hodnota PH pôdy na neutrál, čo prispieva k vyváženej absorpcii živín v plodinách.


imageimage


2) podľa rôznych plodín, výber rôznych období rastu

Doba rastu plodín a plodín sú odlišné, potreba stredného a veľkého množstva prvkov výživy nie je rovnaká, takže výber by mal byť cielený, ako je neobmedzený rast zeleniny sadenice vo všeobecnosti vybrať koreňovú kontrolu nízkej koncentrácie dusíka a draslíka hnojivo, ovocie po výbere vysokej koncentrácie dusíkatých a draselných hnojív; Listová zelenina, ako vysoko dusíkaté hnojivo, vedie k efektívnej dodávke živín.


3) na elimináciu použitia vo vode rozpustného hormónového hnojiva

Poľnohospodári ocenia produkty s rýchlymi výsledkami, pretože plodiny absorbujú živiny a zobrazujú, potrebujú určitý proces a čas, pokiaľ ide o výber vo vode rozpustných hnojív, je absolútne zakázané, aby sa dostali efektívne rýchlo, deň alebo dva bude často obsahovať hormonálne zložky, stimulovať plodina je len dočasná, bude to duté, dehiscent ovocie, deformácia, nie je odolný voči skladovaniu, ako je negatívny účinok, musí byť opatrný.
www.agronaturetech.com

E: info@agronaturetech.com