Domov > správy > Obsah

Ako správne aplikovať hnojivo?

Apr 08, 2019

image


1. Na čo by sa mala pri aplikácii chemických hnojív venovať pozornosť


1) močovina by nemala byť napojená ihneď po použití.

2) hydrogénuhličitan amónny sa nesmie aplikovať na povrch pôdy.

3) hydrogenuhličitan amónny nie je vhodný na použitie v skleníkoch a skleníkoch.

4) amónne dusíkaté hnojivo by sa nemalo miešať s alkalickým hnojivom.

5) dusíkaté dusíkaté hnojivo by sa nemalo používať v ryžovom poli.

6) síran amónny nie je vhodný na dlhodobé použitie.

7) fosfátové hnojivo by sa nemalo distribuovať.

8) draselné hnojivo by sa nemalo používať v neskoršom štádiu plodín.

9) nepoužívajte chlórované hnojivo samotné po dlhú dobu a nepoužívajte ho na chlórované plodiny.

10) dusíkaté zložené hnojivá by sa nemali široko používať v strukovinách.2. Aplikácia organického hnojiva by mala venovať pozornosť týmto problémom


1) živiny obsiahnuté v organických hnojivách nie sú všemocné. Organické hnojivá obsahujú širokú škálu živín, čo je výhoda oproti hnojivám s jedným živinami. Živiny obsiahnuté v organických hnojivách sú však príliš nízke na to, aby uspokojili potreby vysokého výťažku a vysokej kvality plodín. Preto by sa mal používať s nejakým hnojivom!


2) rozklad organického hnojiva bol pomalší a účinok hnojiva bol neskôr. Hoci obsah organického hnojiva je plný živín, jeho obsah je nízky a v pôde sa rozkladá pomaly. Pod podmienkou, že množstvo organického hnojiva nie je príliš veľké, je ťažké uspokojiť potreby plodín pre živiny.


3) organické hnojivá musia byť fermentované. Mnohé organické hnojivá obsahujú baktérie, vajíčka hmyzu a semená burín. Niektoré organické hnojivá obsahujú organické zlúčeniny, ktoré neprispievajú k rastu plodín. Preto sa môžu aplikovať len po kompostovaní, fermentácii a spracovaní.3. Aplikácia listových hnojív tri hlavné chyby


1) tak dlho, ako "otvorené" môže sprej, zle!

Keď niektorí poľnohospodári zavlažujú hnojivo na plodiny a zeleninu, podobne ako niekoľko druhov listových hnojív, ktoré sa pridávajú spolu, myslia si, že druh je kompletnejší, účinok je lepší, bez ohľadu na to, čo si poľnohospodár myslí, chce len "zmeniť tak, aby sa otvoril", môže aby sa aplikovalo listové hnojivo, v skutočnosti inak.


Napríklad vysoko prchavé hnojivá, ako je napríklad amoniak a hydrogenuhličitan amónny, ak sa použijú ako hnojivo na listy, spôsobia vysoké teploty poškodenie plodín a spálenie listov po postreku, takže ich nemožno použiť ako hnojivo na listy. A veľa malých hnojív nemožno miešať s pesticídmi použiť, kyslé hnojivá a zásadité hnojivo nemôže miešať gush na použitie, správne krajiny sa zaoberá hnojivá - hnojivá, hnojivá - zmes liekov mix platí, "gush aplikovať, rôzne účinky" akcie , môže sa opýtať inak.


2) čím vyššia je koncentrácia postreku, tým lepšie. Zle!


Niektorí poľnohospodári si myslia, že čím vyššia je koncentrácia rozprašovacieho roztoku hnojiva na povrchu listu, tým lepšie. To nie je pravda. Napríklad vo vode rozpustné hnojivo s vysokým obsahom dusíka by malo byť nižšie ako 1% a dihydrogenfosforečnan draselný by mal byť nižší ako 1%. Pre viac hnojív so stredne veľkými a stopovými prvkami, ako sú hnojivo na báze glykolu vápenatého, boritanové hnojivo na báze glykolu vápenatého, glykol zinočnatý, chelát železa, chelát medi a pod., By sa mali kontrolovať len pod 0,2%. V situácii príliš hrubé nielen nemôže postrekovať hnojivá, naopak spôsobí dehydratáciu listov plodín, vädnúť, čo vedie k poškodeniu hnojiva, to je, podobne ako poškodenie drog, jed. Všeobecne, sprej na pozitívne a negatívne strany listu šíriť hnojivo začať klesať. Príliš veľa hnojiva vedie k vyšším nákladom a plytvaniu hnojivom.


3) môže sprej kedykoľvek, zle!


Niektorí poľnohospodári nedokážu pochopiť kritické obdobie postreku a tým nedosiahnu zamýšľaný účinok. Niektorí poľnohospodári si myslia, že v raste a rozvoji rastlín kedykoľvek, kedykoľvek môže vykonávať listové postrekovacie hnojivo, ale aj zle.


Listové hnojivo na postrekovanie listov je najlepšie v prechodnom období rastu plodín, pričom každá doba postreku je minimálne 20 dní, obvykle každý postrek 2 x 3 krát. Rôzne rastliny, rôzne hnojivo listové postrekovacie hnojivo, príslušné obdobie má tiež určitý rozdiel. Ryža, kukurica, pšenica a iné obilniny, vhodné na zavádzanie, yanghua, injektážna doba postrekovania hnojiva.


Fazuľa, arašidy, fazuľa, fazuľa čakať na strukoviny plodiny, vhodné je v kvete, pod peri gush hnojivo. Bavlna by mala byť oplodnená v období kvitnutia. Molybdénové hnojivo by sa malo postriekať na rastliny pred kvitnutím. Borické hnojivo a zinkové hnojivo na začiatku kvitnutia rastlín postrekom je najlepšie.


Z gush hnojivo čas povedať, by mal byť v žiadnom vetre zamračený deň alebo jemný deň ráno, po listovej rosy je suchá, vyhnúť sa perióde intenzívnej slnku vysokej teploty, čoskoro, noc Gush účinok aplikácie je dobrá.E-mail: info@agronaturetech.com