Domov > správy > Obsah

7 veľkých príspevkov, ktoré organické hnojivo prináša poľnohospodárstvu

Jan 16, 2019


1. Zlepšiť úrodnosť pôdy

95% v pôdnom stopovom prvku existuje vo forme nerozpustného stavu, nemôže byť absorbované rastlinami, obsahuje veľké množstvá organických kyselín a metabolitov mikroorganizmov, tieto látky ako pridávanie horúcej vody v ľade môžu rýchlo zistiť prvky ako vápnika, horčíka, síry, medi, zinku, železa, bóru, molybdénu a ďalších rastlinných esenciálnych minerálnych prvkov rozpustené, stali sa živinami, ktoré môžu absorbovať priamo rastliny, výrazne zvýšili schopnosť pôdy.


Organické látky v organických hnojivách zvyšujú obsah organickej hmoty v pôde, čo znižuje stupeň priľnavosti pôdy a môže tak prispieť k dobrej koordinácii plodnosti a schopnosti zásobovania.


2. Zlepšiť kvalitu pôdy a podporiť pôdnu mikrobiálnu reprodukciu

Organické hnojivá môžu mikroorganizmy v pôde množiť vo veľkých množstvách. Tieto užitočné mikroorganizmy môžu rozložiť organickú hmotu v pôde, zvýšiť agregátnu štruktúru pôdy a zlepšiť zloženie pôdy.


Prínosné mikroorganizmy v organických hnojivách môžu brániť reprodukcii škodlivých baktérií, takže je možné použiť menej pesticídov. Ak sa používajú nepretržite po mnoho rokov, môžu účinne zabraňovať škodcom v pôde.


image


Medzitým existujú rôzne aktívne enzýmy vylučované živočíšnym tráviacim traktom a enzýmy produkované mikroorganizmami v organických hnojivách. Keď sa tieto látky aplikovali na pôdu, enzýmová aktivita pôdy sa výrazne zvýšila. Dlhodobé používanie organických hnojív môže zlepšiť kvalitu pôdy. Ak zásadne zlepšíme kvalitu pôdy, nebudeme sa báť, že nebude produkovať dobré ovocie.


3. Poskytnite komplexnú výživu plodín a chráňte korene plodín

Organické hnojivá obsahujú veľké množstvá živín, mikroživín, cukrov a tukov, ktoré rastliny potrebujú. C02 uvolnený rozkladom organického hnojiva sa môže použiť ako materiál pre fotosyntézu.


Organické hnojivo obsahuje aj dusík, fosfor, draslík 5% tri prvky, organická hmota 45%, môže poskytnúť komplexnú výživu pre plodiny.


V rovnakej dobe, rozklad organických hnojív v pôde, môžu tvoriť všetky druhy humínovej kyseliny je druh polymérneho materiálu, má veľmi dobré komplexy adsorpčné výkony, a je dobré pre adsorbciu komplexných iónov ťažkých kovov, môže účinne znížiť ťažkých kovov iontov rastlín a zabrániť ich v rastline a chrániť korene hromadných látok humínovej kyseliny.


4. Zlepšiť odolnosť plodín voči chorobám, suchu a podmáčaniu

Organické hnojivo obsahuje vitamíny, antibiotiká atď., Môže zvýšiť odolnosť plodín, znížiť alebo predísť ochoreniu. Použitie organických hnojív do pôdy môže zvýšiť schopnosť skladovať vodu odolnosť plodín proti pôde a suchu.


V rovnakej dobe môže organické hnojivo tiež uvoľniť pôdu, zlepšiť ekologické prostredie koreňového systému plodín, podporiť rast koreňového systému, zvýšiť koreňovú vitalitu, zlepšiť odolnosť proti zrážaniu plodín, znížiť mieru úmrtnosti rastlín, a zlepšiť mieru prežitia poľnohospodárskych výrobkov.


5. Zlepšiť bezpečnosť a zelenú povahu potravín

Štát už jasne uviedol, že nadmerné používanie anorganických hnojív musí byť obmedzené v poľnohospodárskom výrobnom procese a organické hnojivá sú hlavným zdrojom biopotravín.


Vzhľadom na to, že všetky druhy živín v organických hnojivách sú relatívne úplné a tieto látky sú úplne netoxické, neškodné a bezprostredne znečisťujúce prírodné látky, poskytujú potrebné podmienky na výrobu vysoko výnosných, vysoko kvalitných a bez znečistenia zelených potravín. Uvedená látka huminovej kyseliny môže znížiť poškodenie iónov ťažkých kovov na rastliny, čo je ekvivalentné zníženiu poškodenia ťažkých kovov v ľudskom tele.


6. Zvýšte výnosy plodín

Prínosné mikroorganizmy v organických hnojivách používajú organické látky v pôde na produkciu sekundárnych metabolitov, ktoré obsahujú veľké množstvo látok podporujúcich rast.


Ak rastový prvok môže podporiť predlžovanie rastlín, rastúca kyselina môže podporovať ovocie, aby sa zrel, gibberellín môže podporovať kvet, aby sa dalo ovocie, zvýšiť počet kvetov, ovocie udržiavať rýchlosť, zvyšovať výnos, plodiť plné farby a lesk je čerstvý a jemný , stále môže ísť na trh pred časom, dosiahnuť zvýšenie produkcie na zvýšenie zisku.


7. Znížiť výživné hodnoty a zlepšiť využitie hnojív

Skutočná miera využitia hnojiva je iba 30% ~ 45%. Niektoré zo stratených hnojív sa uvoľňujú do atmosféry, niektoré sa strácajú pri erózii pôdy a niektoré sú uviaznuté v pôde a nemôžu ich používať rastliny.


Keď sa používa organické hnojivo, prospešné biologické aktivity zlepšujú štruktúru pôdy, zvyšujú kapacitu pôdy a retenciu hnojív a tým znižujú straty živín. Pridaním prospešných mikroorganizmov k fosforu a draslíku sa môže účinná miera využitia hnojiva zvýšiť na viac ako 50%.


Záverom, so zlepšením úsilia ľudí o bezpečnosť potravín a kvalitu života, rozvoj ekologického poľnohospodárstva urýchli aplikáciu organických hnojív v budúcnosti a súčasne skutočne spĺňa požiadavky trvalo udržateľného rozvoja moderného poľnohospodárstva.www.agronaturetech.com

E-mail: info@agronaturetech.com

info ['ɪnfəʊ] 详细 X
基本翻译
n. 信息; 情报
网络释义
Info:信息