Domov > správy > Obsah

Dávajte prioritu na organické hnojivo a hnojivo je pomocné

Oct 10, 2018

"uprednostniť organické hnojivo, hnojivo je pomocný" princíp hnojiva, stačí v súčasnosti najviac rozumné hnojivo!


Vo Veľkej Británii, Francúzsku, Japonsku a ďalších krajinách znížili používanie hnojív, najmä organických hnojív. Hoci sa používanie hnojív a pesticídov výrazne znížilo, výnos zrna sa zvýšil a kvalita je oveľa lepšia ako predtým.


image.png


Organické hnojivo s hnojivom má 5 veľkých výhod!


Výhoda 1: obsah živín v hnojivách je vysoký, účinok hnojív je rýchly, ale trvalý čas je krátky, živina je jednostranná, organické hnojivo je opačné, organické hnojivá a hnojivá sú zmiešané, môžu využiť výhodu na prípravu krátkych plodín, potrebujú živiny.


Prínos 2: keď sa hnojivo aplikuje na pôdu, niektoré živiny sú absorbované alebo fixované v pôde, čo znižuje účinnosť živín. Pri kombinácii s hnojivami od poľnohospodárov a poľnohospodárov môže znížiť kontaktnú plochu medzi hnojivom a pôdou, znížiť pravdepodobnosť, že hnojivo sa fixuje pôdou a zlepšiť dostupnosť živín.


Výhoda 3: všeobecná rozpustnosť hnojív je veľká, čo spôsobí väčší osmotický tlak na pôdu po aplikácii, čo ovplyvní vstrebávanie živín a plodín a zvýši sa možnosť straty živín. Keď sa používa v kombinácii s organickými hnojivami, môže túto nevýhodu prekonať a podporiť vstrebávanie živín a vody v plodinách.


Výhoda č. 4: Ak sa alkalická zemina aplikuje výlučne kyslé hnojivo, potom, čo sa amónium absorbuje rastlinami, zostávajúce koreňové kyseliny sa viažu na vodíkové ióny v pôde za vzniku kyselín, čo povedie k zvýšeniu kyslosti a kalenia pôdy. Ak sa zmieša s kolokáciou organických hnojív, môže zvýšiť vyrovnávacie kapacity pôdy, efektívne upraviť hodnotu pH, zvyšovať kyslosť pôdy.


Výhoda 5: pretože organické hnojivo je energiou mikrobiálneho života, hnojivo je anorganická výživa, ktorá dodáva mikrobiálny rast a vývoj. Kombinácia týchto dvoch látok môže podporiť vitalitu mikroorganizmov a ďalej podporiť rozklad organických hnojív. Aktivita pôdneho mikroorganizmu môže tiež produkovať vitamín, biotín, kyselinu nikotínovú a podobne, zvýšiť výživu pôdy, zlepšiť životaschopnosť pôdy a podporiť rast plodín.


Preto odporúčame nahradiť niektoré hnojivá organickými hnojivami, znížiť množstvo hnojív a zvýšiť množstvo organických hnojív. Kombinácia organických a anorganických hnojív je v súčasnosti vedeckou stratégiou poľnohospodárskeho hnojenia, ako aj smerom a trendom súčasného a budúceho hnojenia.www.agronaturetech.com

E-mail: info@agronaturetech.com