Domov > správy > Obsah

Päť chýb v ovocných stromov hnojenie

Nov 08, 2018

1) Čím je hnojenie skôr k stromu, tým lepšie.

Mnohí pestovatelia ovocia veria, že oplodnenie je ďaleko od stromu, absorpcia koreňov je slabá a využívanie živín nie je k dispozícii, takže hnojenie je veľmi blízko k stromu. Niektoré sú menej ako pol metra od krku koreňa a dokonca vykopávajú koreňový chrbát. V dôsledku toho často dochádza k pádu zranených koreňov a tento účinok je často kontraproduktívny.


2) Čím viac, tým lepšie.

Niektorí pestovatelia ovocia nerozhodujú množstvo aplikácie hnojív na základe typu hnojív, sily stromového potenciálu, veľkosti stromového telesa, výťažku a podmienok úrodnosti pôdy. Výsledkom je nerovnováha medzi ponukou a dopytom výživných látok v organizme stromov, spálením koreňového mŕtveho stromu v ťažkých podmienkach, chovom chorôb a hmyzu, nerovnováhou medzi rastom výživy a rozmnožovaním vo svetle a iba dlhý strom, s malými alebo žiadnymi výsledkami.


3) Doba hnojenia zaneprázdnená.

Niektoré ovocie nie je založené na ovocných stromov hnojenie obdobie hnojenia, ale podľa práce obsadené neplodné hnojenie, "hnojivá stromy nemajú žiadne prázdne, nečinné hnojivá stromy nepotrebujú", by jarné hnojivo na letné hnojenie, oplodnenie by malo spadnúť hnojenie do zimy , by mala byť po pred kvitnúce hnojivo na hnojivo, ovocie po tuku do tuku, po zmeškaní najlepšie hnojivo, ovocné stromy so zľavou výrazne zvýšiť výnos.


4) Typ hnojenia sa určuje podľa želania.

Hnojivo na jeseň v jesennej sade a pôda na jeseň siahajúca v konflikte s hnojením, veľa ovocia bude používať hnojivo na nahradenie základného hnojiva podľa vlastného uváženia, alebo slama na plodiny, ktorá sa nerozkladá, aby nahradila hnoj a hnoj, a tak ďalej.


5) Zhnojenie ťažkej zeminy.

Mnohí pestovatelia ovocia sú zvyknutí na podzemné hnojenie a majú malé alebo žiadne chápanie účinku aplikácie hnojív na zem, a to postrekovanie listov, čo vedie k vážnym fyziologickým ochoreniam, ako je ochorenie žltých listov, lobulárne ochorenie, plodnosť a skoré defoliácie.


image


Kde je najlepšie miesto na oplodnenie ovocných stromov?


1. Naneste hnojivo na ovocné stromy. Po prvé, malo by sa vedieť, že ovocné stromy sú v koreňovom systéme dopĺňané najmä koreňovými chĺpkami.


2. Hnojivo aplikované na ovocné stromy by malo byť umiestnené hlavne na projekčnej hranici vrchlíka alebo na malej vzdialenosti od kmeňa stromu, nie príliš blízko stromu, pretože kmeň stromu je silný koreň s menej jemnými koreňmi a koreňovými chĺpkami , čo neprispieva k absorpcii hnojiva.


3. Na hnojenie ovocných stromov by sa mali hlboko oboznámiť s týmito zásadami: ovocné stromy s hlbokým rozložením koreňov by sa mali aplikovať v primeranej hĺbke, zatiaľ čo naopak by mali byť aplikované v malom hĺbku; Organické hnojivo sa pomaly rozkladá, ale obdobie dodávania hnojív je dlhšie, môže byť aplikované hlboko, pohyblivosť hnojív je veľká, môže byť aplikovaná plytká; Ak hlboké korene ovocné stromy, ako je hruška, používať organické hnojivo, hĺbka by mala byť 40-60 cm, a pre plytké korene ovocné stromy, ako je slivka použiť organické hnojivo, hĺbka by mala byť 30-40 cm. Po oplodnení použite novú lipidovú membránu na zlepšenie účinku hnojív.


4. Aplikujte hnojivo na ovocné stromy, ktoré sa môžu aplikovať na zatavené alebo husto vysadené sady s plytkou aplikáciou medzi radmi a rastlinami, najlepšie s malým alebo žiadnym poškodením veľkých koreňov, aby sa plne využil hnojivý účinok, zlepšila miera využitia hnojivá a dosiahnuť účel zvýšenia výnosov a príjmov.WWW.agronaturetech.com

e-mail: info@agronaturetech.com