Domov > správy > Obsah

Hnojivo je efektívnejšie ako pesticíd

Apr 28, 2019

image


Čína čelí rýchlemu nárastu rezistencie škodlivých organizmov a odborníci požadujú, aby v prípade, že situácia bude pokračovať, neboli dostupné žiadne lieky. Preto musíme znížiť závislosť od pesticídov pri dennej výrobe. Okrem nahradenia chemických liekov biologickými pesticídmi existuje aj ďalšia bezpečná a účinná metóda.


Oplodniť!


Draselné hnojivo - hnojivo draselné humát môže zvýšiť odolnosť plodín voči stresu a môže zabrániť výskytu rôznych chorôb plodín a škodcov hmyzom. Rastlinný popol je najčastejšie používaným hnojivom na hubenie škodcov. Ak použijete rastlinný popol 10 kilogramov do vody 50 kilogramov, po ponorení do 24 hodín, filter odoberá sprej filtrátu, môže účinne zabiť vošky na plodiny. Pre ovocné stromy s koreňovou hnilobou najprv vykopať koreňovú pôdu, zoškrabte koreňovú kôru, potom mierne vzduch a potom je každá rastlina pochovaná s 2,5-5 kg popola rastliny, po 1-2 mesiacoch môže chorý strom vyslať nové korene.


Organické hnojivo - organické hnojivo môže dopĺňať organickú hmotu pôdy, rozmnožovať prospešné mikroorganizmy, inhibovať patogénne baktérie v pôde, zlepšovať pôdu, upravovať acidobázickú rovnováhu, urobiť prostredie pôdy vhodnejším na rast zeleniny, redukovať škodcov.


Bioorganické hnojivo - nové bioorganické hnojivo na trhu má v súčasnosti funkciu "integrácie liekov a hnojív" a pridalo baktérie mikroorganizmov na kontrolu škodcov, ako je biologické hnojivo s prídavkom lila a fialovej spóry na kontrolu koreňového háďatka a biologického hnojiva s pridaním zeleného metarhizia metarhizium na kontrolu húsenice.


Racionálne využívanie organických hnojív a bio-organických hnojív je nielen hospodárne, bezpečné a účinné pri prevencii a kontrole chorôb plodín a škodcov hmyzom, ale má aj vlastnosti hnojiacej funkcie, ktoré nepoškodzujú prirodzených nepriateľov a neznečisťujú životné prostredie.E-mail: info@agronaturetech.com