Domov > správy > Obsah

Hnojiť nevedecké, živiny prvok tiež môže bojovať!

Oct 12, 2018

Hnojiť nevedecké, živiny prvok tiež môže "bojovať"!


1. vyvážené hnojenie


Nadmerné alebo neprimerané uplatňovanie jednoduché hnojív na plodiny nielen vedie k odpadu hnojív a zvýšenie výrobných nákladov, ale tiež vedie k nedostatku iných živín. V potravinárskych plodín, poľnohospodári často použiť dusíkaté hnojivo, následok rozkvet plodín alebo podania; Ovocné stromy, zeleninu a iné komerčné plodiny, príliš veľa použitie hnojív, často vedie k orezania nedostatok horčíka, nedostatok vápnika. Keď podľa štruktúry hnojív požadované plodín a kapacitou pôdy hnojivo zásobovania, hnojenie "množstvo von pre vstup" by sa mal dosiahnuť rovnováhu živín prvky.


2. použiť špeciálne hnojivo


Keď hnojenie, špeciálne zložené hnojivo by malo mať prednosť, s jednoduchým hnojivo ako pomocné. Ak neexistuje žiadne hnojivo špeciálnych plodín, ovocných stromov alebo zeleniny, ktoré potrebujú veľké množstvo draslíka, napríklad hľuzy a korene, hnojiva môžu byť pridané na základe všeobecných zložené hnojivá.


image


3. Aplikujte organické hnojivo


Organické hnojivo je hnojivo celkovo vyváženú stravu, nielen obsahujú veľa potrebných rastlín, stredne a mikroelementy, stále obsahujú bohaté organické živiny. Po je do pôdy organické hnojivo, môže účinne zlepšiť stav fyzikálne a chemické a biologické vlastnosti pôdy, zrelé pôdy, zvýšiť schopnosť pôdy, udržiavanie a dodávať hnojivo a pufračnej schopnosti a vytvoriť dobré pôdne podmienky pre rast poľnohospodárskych plodín.


V rovnakom čase, organických hnojív a hnojív možno použiť primeraným spôsobom a dopĺňať a podporovať navzájom, oruje orezať absorpcie, zlepšenie miera využitia hnojiva, medzipamäte alebo zníženie antagonizmus medzi živiny


image


4. Zmenametódy oplodnenia


Ak zmes zinku hnojivo a fosfátové hnojivo, môže produkovať určite "gram". Preto fosfátové hnojivo by sa mali uplatňovať ako základné hnojivo a zinočnaté hnojivo by sa mali uplatňovať ako top hnojivo. Rhizospheric hnojenie by mal byť hlavnou metódou pre veľké množstvo elementárneho hnojivá, ako sú NPK, NPK môže prijať metódy šírenia a fosfátové hnojivo môže prijať metóda koncentrované hnojenie. Metóda listový postrek a root aplikácie by sa mali prijať podľa stupňa nedostatku. Metóda sadiva, namáčanie semien a root máčanie sa môžu prijať na obmedzenie stopových prvkov v rozsahu malých root a vyhnúť sa kontaktu s veľkým počtom prvkov.


5. hnojenie podľa vlastností pôdy


V piesočnatej pôde chýba draslík, dusíkaté hnojivo adraselného hnojivasa použijú spolu, ale žiadosti draselného hnojiva naraz by nemal byť prehnaná, pretože ióny draslíka môže tiež mať antagonistický účinok na absorpciu vápnika, horčíka a amónny, čo spôsobí nedostatok vápnika a horčíka v pôde. Aplikácia dusíkaté hnojivo na kyslé pôdy by nemalo byť nadmerné, inak to bude ťažké absorbovať ióny vápnika, keď koncentrácia iónov amónneho plodín je vyššia. Niektoré malárii neduhy v apple oblastiach sú nedostatok vápnika spôsobené nadmerný dusík aplikácie.www.agronaturetech.com

E-mail: info@agronaturetech.com