Domov > správy > Obsah

EDTA chelátuje úlohu

Jun 20, 2017

EDTA cheláty Chelatačná sila predstavuje väzobnú silu chelatačného činidla a kovového iónu a chelátová hodnota predstavuje množstvo chelatačného činidla, ktoré chelátuje kovové ióny.

Niektorí ľudia v skutočnej receptúre sa stretnú s prídavkom chelátotvorného činidla, alebo sa objaví fenomén, bude sa obávať, že žuvacia sila nestačí, cheláty EDTA a ióny kovov sa nedajú účinne skombinovať, skutočné množstvo chelatačného činidla nie je miesto, čo vedie k zmenšeniu fenoménu The

Efektívne na zabránenie výskytu škálovania existujú dva spôsoby, jeden je počiatočná inhibícia tvorby stupnice, jedna je účinná po odstránení váhy. Tieto dve metódy zodpovedajú úlohe chelatujúcich dispergačných činidiel a chelatačných činidiel.

Chelátový dispergačný prostriedok má veľkú molekulovú hmotnosť, ktorá môže účinne inhibovať malé častice CaC03, MgC03 na vytvorenie veľkých častíc váhy, ale väzbová sila kovových iónov je slabá. EDTA Cheláty takéto produkty sú hlavne estery kyseliny fosforečnej, PAA, kopolymér z kopolyméru; chelát Úloha zmesi a kovových iónov je silne kombinovaná, môže účinne odstrániť ukladanie na povrchu substrátu, ako je naša spoločná EDTA, DTPA, HEDTA a tak ďalej.

Tak jednoducho je chelatačné činidlo odvápňovacie činidlo, EDTA Chelates chelatačný dispergačný prostriedok je inhibítor váhy, ak sa obidva s použitím, budú navzájom dopĺňať.

Pri čistiacom materiáli je rozhodnutie čistiť účinok hlavne štyri aspekty: 1, teplota; 2, mechanická sila; 2, povrchovo aktívna látka; 4, chelatačné činidlo, prvé dva nemusí opakovať, my všetci máme hlboké skúsenosti, pre povrchovo aktívnu látku, všetci vieme, že jeho úlohou je emulgovať ropný materiál, cheláty EDTA tak, že rozpustený vo vode, aby sa dosiahol čistiaci účinok.

Avšak ak je v olejovej látke kovový ión, je to kovová väzba k povrchu substrátu a povrchovo aktívna látka nemôže dobre zlomiť väzbu. EDTA cheláty Zvyčajné metódy zvyšujú množstvo povrchovo aktívnej látky a zvyšujú teplotu a mechanickú silu. Na dosiahnutie čistiaceho účinku, ale chelátotvorné činidlo môže byť dobrou kombináciou týchto kovových iónov tak, aby sa vybralo z oleja , takže môžete znížiť množstvo povrchovo aktívnej látky v predpoklade nízkej spotreby energie.

Chelatačné činidlá sú široko používané vrátane detergentov, chelatov EDTA poľnohospodárskych živných prvkov, priemyselných čistiacich prostriedkov, papierenského a fotografického priemyslu. Chelatačné stopové prvky v poľnohospodárskych aplikáciách môžu byť tkanivovo modifikované a minimalizovať nedostatok živín, EDTA cheláty, čím sa zvyšuje výťažok a účinnosť. Dobre známa štandardná EDTA je komplex, ktorý udržiava železo a ďalšie stopové prvky v roztoku, a preto sa často používa v agronomických podmienkach, kde je možné významne znížiť výnosy plodín spôsobené železom a ďalšími stopovými prvkami.

Avšak dlhodobé používanie produktov EDTA je čoraz dôležitejšie. Tradičné chelatačné činidlá, ako EDTA alebo DTPA, sa ťažko biologicky odbúrateľné a sú vo všeobecnosti nahromadené v prostredí a boli zistené v riekach a jazerách, v procesoch spracovania pôdy a vody. EDTA cheláty Preto sa nedávno vyvinul nový biodegradovateľný chelátor IDHA.

V porovnaní s bežným chelatačným dispergačným činidlom má zelený chelatačný dispergátor iminodisukcínový účinok dobrý účinok pri chelácii iónov vápnika a iónov medi. Syntéza kyseliny iminodi-jantárovej v procese bielenia bavlny a bielizne tkaniny môže účinne chelat kovové ióny, zlepšuje štruktúru vlasového efektu a sily ①.