Domov > správy > Obsah

Výhody foliárne organické hnojivo pre bavlníkové plodiny

Dec 25, 2018

Po svetovej vojne ii sú hlavnými charakteristikami svetového vzoru bavlny výroba:


Po prvé, po rýchlom raste produkcie bavlny v päťdesiatych rokoch 20. storočia sa začala preorientovať od 60. rokov na pomalý rast lezenia. Ročný rast svetovej produkcie a spotreby bavlny je v podstate v súlade s tematikou rastu svetovej populácie a zlepšením ľudského životného štandardu.


Po druhé, celková plocha výsadby bavlny sa výrazne nezmenila a rast svetovej produkcie bavlny závisí hlavne od zvýšenia výnosu na jednotku plochy. Vzhľadom na vysokú hodnotu bavlny venujú krajiny produkujúce bavlnu väčšiu pozornosť zvýšeniu výnosnosti bavlny na jednotku plochy. Čína má najvyšší výnos bavlny na jednotku plochy, za ktorými nasledujú Spojené štáty, Uzbekistan a ďalšie krajiny.


Po tretie, od roku 1980 sa Čína stala najväčším výrobcom bavlny. Čína, Spojené štáty, India, Pakistan a Uzbekistan produkujú viac ako milión ton bavlny.


Po štvrté, pokiaľ ide o spotrebu surovej bavlny, Čína je na prvom mieste na svete.imageBavlna je druh plodiny, ktorý potrebuje veľa hnojív. V neskoršom štádiu rastu bavlny koreňový systém postupne stúpa a schopnosť absorbovať živiny je oslabená. V tomto okamihu je stredná a horná bavlna stále v plniacom štádiu a potrebuje určitý zdroj živín. V strede múky hnojivo je druh veľmi dôležité hnojivo.


Typ aplikácie bavlneného listového hnojiva:


1. Injekcia dusíka, aby sa zabránilo predčasnému starnutiu


Keď bavlna neobsahovala dusík, listy boli svetlo zelené, spodné listy boli žlté a vysušené a skorý stupeň vločkovania bol fenomén poklesu, ktorý ovplyvnil výťažnosť a kvalitu bavlny. Striekanie dusíka na povrchu listu môže udržať zelený list, zlepšiť fotosyntetickú účinnosť rastliny a zabrániť predčasnému starnutiu.


2. Striekanie draslíkom na prevenciu chorôb


image


Nedostatok draslíka v kvitnúcej a bollovej fáze je náchylný k červeným listom a kmeňom. Po naštartovaní bavlníka rastliny bavlníkové listy sú červené alebo žlté, zhustnú a zhltnú ľahko a krehkom a nakoniec padajú, čo spôsobuje predčasné starnutie rastlín bavlny. Striekanie draslíka na povrchu listu môže zmierniť alebo potlačiť výskyt chorôb.


3. Fosforový postrek podporuje predčasné zrenie


Fosfor môže podporovať prevádzkovanie organických živín v bavlne, podporovať plné semená, zvýšiť hmotnosť bolliek a skoré vločkovanie. Špička bavlny bol špičkou dopytu po fosfátoch.


4. broskyňový sprej broskyňový útok


Bór môže podporovať ďalšie živiny, aby vstúpili do bavlníkovej rastliny, podporovali rast a rozvoj koreňového systému, kvitnúce a ovocné. Keď je bavlna bez bóru, pozícia ovocnej vetvy je vysoká, bočná vetva je veľa, stopka vykazuje prsteň, atrofiu listov, ovocná vetva je hustá, rastlina je krátka, list púčikov je veľký až 1 cm alebo tak, keď žltá zmena spadne, príčinou, že pupen nemá následok kvetu menej boll.


5. Postriekajte zinok, aby ste vytvorili vysokú kvalitu


Postrek zinkových hnojív prispieva k syntéze chlorofylu, ktorý môže podporovať vstrebávanie živín v bavlne, koordinovať činnosť živín a zvyšovať fotosyntetický účinok. Postrek zinkových hnojív na kvitnúce a bollové fázy bavlny môže zväčšiť vonkajší boll, predĺžiť životnosť listov, zvýšiť percento oblečenia a zlepšiť kvalitu.


image

www.agronaturetech.com

E-mail: info@agronaturetech.com