Domov > správy > Obsah

BASF vstupuje na trh indickej ochrany plodín pre ryžu

Feb 13, 2017

Farmári z ryže v Indii budú môcť zvýšiť produktivitu a príjmy pomocou riešení BASF na ochranu plodín pre ryžu, ktoré sú v krajine po prvýkrát k dispozícii.

"Naším cieľom je podporiť pestovateľov ryže v Indii, aby využili svoj plný potenciál. Budeme venovať skúsenosti spoločnosti BASF v oblasti moderného a trvalo udržateľného poľnohospodárstva potrebám indickej pestovateľskej spoločnosti na pestovanie rýb, "povedal Markus Heldt, prezident divízie Crop Protection spoločnosti BASF, na zámorskom podujatí v indickom Hyderabáde. BASF je celosvetovo lídrom v oblasti ochrany plodín a celosvetový predaj v roku 2015 predstavuje viac ako 5,8 miliárd EUR.

Ryža je najdôležitejšou potravinárskou plodinou v Indii a produkuje ročne viac ako 100 miliónov ton. Okrem toho je India významným vývozcom ryže na svetový trh, pričom vyváža viac ako 10 miliónov ton ročne s významnými príležitosťami na ďalšie zvýšenie produkcie. "S našimi novými ponukami na ryžu v Indii posilňujeme náš príspevok k uspokojeniu rastúceho dopytu po poľnohospodárskych technológiách v Indii, ktorý je jedným z najväčších poľnohospodárskych trhov na svete," povedal Heldt.

Týmto spustením spoločnosti BASF poskytujeme komplexné riešenia, ktoré účinne zvládajú hlavné ochorenia, buriny a škodcov z ryže a zároveň spĺňajú očakávania spotrebiteľov o zdravé a kvalitné jedlá. Patria sem fungicídy Seltima a Adexar, ktoré bojujú proti mnohým pretrvávajúcim ochoreniam ryže, vrátane pľuzgiere a výbuchu. Seltima je fungicíd BASF AgCelence, ktorý nielen kontroluje choroby, ale prináša aj vyššie výnosy. BASFRAN bude tiež spustený v Indii, ktorý rieši ťažké problémy s burinami, ktoré čelia indickým farmárom. V najbližších troch rokoch sa v Indii začnú vyrábať ďalšie produkty s cieľom uspokojiť rastúcu potrebu moderných poľnohospodárskych riešení vrátane najnovších herbicídov, fungicídov a insekticídov.

BASF zamestnáva vyhradený tím takmer 200 odborníkov na ochranu plodín v Indii, aby zabezpečil priamu prítomnosť na trhu, a je jedným z popredných poskytovateľov pokrokových riešení na ochranu plodín, ktoré pokrývajú všetky hlavné plodiny vrátane sójových bôbov, kukurice, bavlny, pšenice, ovocia, zeleniny a teraz ryža. Spoločnosť neustále hľadá nové účinné zložky, ktoré dokážu unikátne ovplyvňovať škodcov z plodín. BASF založil poľnohospodársku výskumnú stanicu v Pune v roku 2015, ktorá sa zameriava na lokálny a globálny poľnohospodársky výskum. Spoločnosť tiež prevádzkuje globálne centrum pre výskum a vývoj na svojom pracovisku Thane v meste Navi Mumbai zamerané na organickú syntézu, pokročilý výskum procesov a formulácií, objavovú chémiu pre moderné poľnohospodárske riešenia a molekulárne modelovanie. V roku 2015 spoločnosť BASF celosvetovo investovala približne 500 miliónov EUR do výskumu ochrany rastlín.

"S iniciatívami, ako je Make v Indii, inteligentné mestá a Swachh Bharat, dnes India je o rýchlom, trvalo udržateľnom rozvoji. To znamená obrovský nárast požiadaviek obyvateľstva na lepšie stravovanie, bývanie a mobilitu, ako aj čisté potraviny, vodu a vzduch. To poskytuje obrovské príležitosti pre chemický priemysel ako aj BASF. A BASF aktívne investuje do Indie, aby realizoval tieto príležitosti, "povedal Dr. Raman Ramachandran, predseda spoločností BASF v Indii.

Skupina BASF v posledných štyroch rokoch investovala v Indii takmer 300 miliónov EUR, a to tak v oblasti výroby, ako aj inovácií, pri podpore miestneho priemyslu vrátane vedeckého poľnohospodárstva a výroby potravín, udržateľnej dopravy, znečistenia a kontroly emisií a energeticky efektívnych budov a infraštruktúra.


Zdroj z www.agribusinessglobal.com