Domov > správy > Obsah

Aminokyselina Úloha

Sep 04, 2017

1, trávenie a vstrebávanie bielkovín v tele prostredníctvom aminokyseliny dokončiť: ako telo prvých výživových prvkov proteínu, jeho úloha pri výžive potravín je zrejmá, ale nemôže byť priamo použitá v ľudskom tele, a používa sa stať sa malou molekulou aminokyselín.

2, účinok dusíka bilancia: Keď je denná výživa bielkovín a množstvo vhodné, príjem dusíka z výkalov, moču a kože emisie dusíka sa rovná, známy ako celková bilancia dusíka. Je vlastne proteín a aminokyseliny medzi kontinuálnou syntézou a rozkladom rovnováhy medzi. Normálny denný príjem bielkovín by sa mal udržiavať v určitom rozsahu, náhle zvýšiť alebo znížiť množstvo príjmu potravy, telo dokáže regulovať metabolizmus bielkovín, aby sa zachovala rovnováha dusíka. Jesť príliš veľa bielkovín, mimo tela na úpravu schopnosti vyrovnať mechanizmus bude zničená. Nejedzte bielkoviny, bielkoviny tela sa stále rozkladajú, pokračujúca negatívna bilancia dusíka, ak nie je včas prijatá opatrenie na opravu, nakoniec povedie k smrti protilátok.

3, do cukru alebo tuku: katabolizmus aminokyselín produkovaný a-keto kyselinou s rôznymi vlastnosťami, metabolizmus cukru alebo metabolizmu lipidov. a-keto kyselina môže byť syntetizovaná do nových aminokyselín alebo konvertovaná na cukor alebo tuk alebo do kyseliny trikarboxylovej, aby sa oxidovala na CO2 a H2O a uvoľnila energiu.

4, ktoré sa podieľajú na zložení enzýmov, hormónov, niektorých vitamínov: chemická povaha enzýmu je proteín (molekuly aminokyselín), ako je amyláza, pepsín, cholinesteráza, karboanhydráza, transamináza atď. Zloženie hormónu obsahujúceho dusík je proteín alebo jeho derivát, ako je rastový hormón, hormón stimulujúci štítnu žľazu, adrenalín, inzulín, podporujúci intestinálny hormón a podobne. Niektoré vitamíny sa premieňajú aminokyselinami alebo v kombinácii s proteínmi. Enzýmy, hormóny, vitamíny v regulácii fyziologických funkcií, katalytický metabolizmus zohráva veľmi dôležitú úlohu.

5, telo potrebuje esenciálne aminokyseliny: dospelých esenciálnych aminokyselín požiadaviek asi 20% požiadaviek na bielkoviny, - 37%.