Domov > správy > Obsah

Rozklad a transformácia aminokyselín

Jul 03, 2017

Aminokyselina Humánna kyselina (humánna kyselina, skrátená HA) je zvyšky zvierat a rastlín, najmä zvyšky rastlín, mikrobiálnym rozkladom a transformáciou, aminokyseliny, ako aj sériu komplexných geochemických reakčných procesov a akumulovali triedu organickej hmoty , Je zložený z aromatických a rôznych funkčných skupín polymérnych organických kyselín s dobrou fyziologickou aktivitou a absorpciou, komplexáciou, výmenou a ďalšími funkciami. Huminová kyselina je hlavným prvkom uhlíka, vodíka, kyslíka, dusíka aminokyselín, síry, je polykondenzát polyvalentného fenolového typu a polykondenzátov dusíka.

Široko distribuované v nízkoenergetickom uhlia, pôde, vodných sedimentoch, živočíšnych výkaloch, organických hnojivách, živočíšnych a rastlinných zvyškoch atď. Často vidíme, že pôda je čierna, pretože kyselina huminová (neobsahujúca pôdu obsahujúcu huminovú kyselinu je žltá) v nízkom stupni uhlia (poveternostné uhlie, lignit, rašelina) ), po ktorom nasleduje organický kompost (asi 5 až 20%). Aminokyselina Uhlie sa umelo oxiduje (tak, ako sa upravuje vzduchom, ozónom alebo kyselinou dusičnou), aby vznikla regenerovaná kyselina huminová

Podľa rozpustnosti v rozpúšťadle a farebnej klasifikácii sa môže aminokyselina rozdeliť na tri zložky: ① rozpustené v acetóne alebo v etanolovej časti nazývanej hnedá kyselina; ② nerozpustný v časti acetónu nazývanej čierna fulvová kyselina; ③ rozpustný vo vode alebo tenký Kyselinová časť sa nazýva kyselina fulvová

V poľnohospodárstve sa môžu používať ako prídavné prísady do pôdy, korenie a prísady do hnojív Zhuanggan, prípravky na úpravu pôdy, regulátory rastu rastlín, zložky hnojív na listy, studené činidlá aminokyselín, suché činidlá, syntetizátory hnojiva a dusík, fosfor, s hnojivom s huminovou kyselinou, s účinnosťou hnojív, zlepšenie pôdy, stimulácia rastu plodín, zlepšenie kvality poľnohospodárskych výrobkov a ďalších funkcií. Humán horečnatý, humínová kyselina a zinok, železo močoviny huminovej kyseliny v doplnení nedostatku horečnatej pôdy, nedostatok kukuričného zinku, ovocné stromy na železe má dobrý účinok; humínová kyselina a herbicídny éter, atrazín aminokyseliny a iné zmesi pesticídov, môžu zlepšiť účinnosť, inhibíciu reziduálnej toxicity; humát sodný je účinný v liečbe hniloby jabloní.

Široko-spektrálne regulátory rastu rastlín, Aminokyseliny na podporu rastu rastlín môžu riadne kontrolovať otvorenie lístia plodín, znížiť transpiráciu, sucho má dôležitú úlohu, môže zlepšiť schopnosť odolávať, zvýšiť produkciu a zlepšiť kvalitu hlavná aplikácia cieľovej pšenice, kukurica, sladké zemiaky, proso, ryža, bavlna, arašidy, repka, tabak, moruše morušová, ovocie aminokyseliny, zelenina atď .; môžu byť zmiešané s niektorými nealkalickými pesticídmi a často majú synergický účinok.

Aminokyseliny v úlohe rastu rastlín majú tri: 1) zdroj organických dusíkových prísad; 2) činidlo chelatujúce kovové ióny. (Vápnik, horčík, železo, mangán, zinok, meď, molybdén, bór, selén atď.) Sa prenesú do rastliny a stopové prvky a stopové prvky (vápnik, horčík, železo, mangán, bór, selén atď.) Zlepšiť využitie rôznych živín v rastlinách; 3) enzýmové prípravky. Aminokyseliny sú urýchľovače a katalyzátory pre syntézu rôznych enzýmov v rastlinách, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v metabolizme rastlín. Avšak aminokyseliny v pôde ľahko asimilované baktériami, rozklad aminokyselín, nemali by sa používať ako základné hnojivo v pôde, ale z listového hnojiva, sprej na listy tak, že rastliny priamo cez listovú absorpciu aminokyselín a ďalších prvkov.

Vzťahuje sa na zdroj draslíka pomocou síranu draselného alebo chloridu draselného z chloridovej zlúčeniny vyrobenej zo zloženého hnojiva a obsah chloridových iónov nesmie prekročiť 3%, inak je to hnojivo na báze chlóru.

Vzťahuje sa na draselný prvok vo forme chloridu draselného možno rozdeliť na monochlórové a diklofénové produkty, chlór sa vzťahuje na draslíkový prvok je forma chloridu draselného, ​​aminokyselina, dusíkový prvok pre močovinu a iné nechloridové ióny vyrobené z dvojitého chlóru je draselná zlúčenina vo forme chloridu draselného, ​​zlúčenina dusíka vo forme chloridu amónneho.