Domov > správy > Obsah

Výhody hnojiva z morských rias

Dec 12, 2018

V porovnaní s chemickými hnojivami sú hnojivá z morských rias bohaté na vysokú koncentráciu aktívnych aminokyselín, polypeptidov, prekurzorov prírodných rastlinných hormónov a betaínu. Reguláciou hormonálnej a nutričnej rovnováhy v organizme plodín môžu hnojivá z morských rias zvýšiť imunity a pestovať plodiny zdravo, čím sa zlepší výnos a kvalita. Hnojivá z morských rias sa stali horúcim produktom v oblasti výroby hnojív.


image


Vďaka prehĺbeniu výskumu a vývoja produktov sa postupne rodí celý rad nových produktov hnojív z morských rias, ako sú hnojivá na riasy listov, hnojivá na báze riedidiel, kvapalné hnojivá a biologické organické hnojivá z rias.


Riasy a výťažky z morských rias sa široko využívajú pri vývoji organických hnojív a pestovaní plodín, ovocia, zeleniny, kvetov, trávnikov a iných poľnohospodárskych produktov, pretože sú bohaté na rôzne faktory podporujúce rast rastlín. Hnojivo z morských rias má množstvo vysoko aktívnych zložiek a výživných prvkov. Obsahuje nielen draslík, vápnik, horčík, molybdén, železo, zinok, bór, jód, selén a iné živiny, ktoré rastliny potrebujú, ale tiež obsahuje bohatý polysacharid z morských rias, polyfenoly z morských rias, nenasýtené mastné kyseliny, bielkoviny, aminokyseliny, vitamíny, regulátory rastu a ďalších aktívnych prvkov. Hnojivo z morských rias môže zlepšiť kvalitu pôdy, odolnosť proti suchu, studenú odolnosť, podporu rastu, odolnosť voči škodcom, zvýšenie výnosu, zlepšenie kvality poľnohospodárskych výrobkov a ďalšie viacnásobné účinky.


Keďže morské riasy obsahujú mnoho účinných zložiek a účinných látok, môžu zlepšiť fyzikálne, chemické a biologické charakteristiky pôdy, aby sa zlepšila schopnosť zadržiavať vodu v pôde a podporil rast prospešných mikroorganizmov v rizosfére. Môže reagovať s kovovými iónmi v pôde za vzniku zlúčenín s vysokou molekulovou hmotnosťou, zlepšuje štruktúru pôdnych agregátov, a tým pomáha udržiavať vlhkosť pôdy, dobré prostredie ventilácie pôdy, stimuluje rast mikroorganizmov rhizosféry, zvyšuje biologickú aktivitu pôdy a kontrolu slanosti a alkalických a dezertných gobi. Hnojivá z morských rias nielenže poskytujú kompletnú dodávku veľkého množstva mikroživín, polysacharidov, rôznych aminokyselín, vitamínov a iných účinných látok pre plodiny, ale tiež pomáhajú rastlinám vytvoriť silný koreňový systém a zlepšiť vstrebávanie a využitie pôdnych živín, vody a plynu. Hnojivo z morských rias môže zvýšiť rastlinné cievne zväzky kmeňových buniek, urýchliť vstrebávanie vody, živín a produktov v doprave a podporiť delenie rastlinných buniek, starnutie buniek, zlepšenie účinnosti fotosyntézy plodín, zvýšenie výnosu a zlepšenie kvality, predĺženie skladovania čerstvosti, zvýšenie odolnosti proti suchám, studenej odolnosti, ponorenia a odolnosti voči chorobám a škodcom a iným umeleckým funkciám.


image


Použitie hnojiva z morských rias na sériu plodín, ako je kukurica, ovocie a zelenina, dokázalo, že hnojivo z morských rias má zjavný vplyv na skoršiu splatnosť plodín, zlepšenie výnosov a kvality, zachovanie ovocia a zlepšenie odolnosť voči chorobám a škodcom hmyzu atď. a môže zvýšiť produkciu o 10 až 30%. V roku 2013 sa uskutočnil demonštračný experiment na aplikáciu vo vode rozpustného živného tekutého hnojiva obsahujúceho alginín na povrchu listu v štyroch stupňoch, konkrétne v štádiu gravidity, štádiu náušnice, stupni injektáže a štádiu plného zrna ryže. Výsledky ukázali, že aplikácia vo vode rozpustného živného tekutého hnojiva obsahujúceho alginín na povrchu listu by mohla účinne zlepšiť efektívne číslo panikuly, celkové číslo zrna na paniku a číslo zrna na paniku ryže.www.agronaturetech.com

E-mail: info@agronaturetech.com