Domov > správy > Obsah

Výhody hnojiva na riasy

May 29, 2019

V 12. storočí bolo hnojivo na morské riasy široko používané v pobrežných krajinách a regiónoch Európy, najmä vo Francúzsku, Anglicku, Škótsku a Nórsku. V 20. storočí, ako druh prírodného hnojiva, bolo morské riasy hnojivo ocenené a vyvinuté v rozvinutých krajinách Európy a Ameriky.


image


Extrakty z rias obsahujú hlavné a stopové prvky, aminokyseliny, vitamíny, cytokiníny, auxínové a abscisové kyseliny, ako sú látky podporujúce rast rastlín. Početné štúdie ukázali, že extrakty v týchto riasach môžu podporiť rast plodín, zvýšiť výnos, znížiť škodcov a choroby a zvýšiť odolnosť plodín a odolnosť voči suchu.


V súčasnosti je najpoužívanejšou metódou striekanie strán, ale aj namáčanie semien, aplikácia pôdy a podobne. Mnohé krajiny majú zemiaky, kukuricu, pšenicu, jačmeň, arašidy, cukrovú repu, uhorku, paradajky, hrozno a špenát a séria plodín, ovocia a zeleniny vykonali experiment s použitím kvapalného hnojiva z morských rias, všetky ukazujú veľmi dobrý účinok , zrelé tekutého hnoja z morských rias na plodinách a zlepšenie výnosov a kvality, čerstvé ovocie a odolnosť voči chorobám rastlín a škodcom proti hmyzu atď., majú zrejmý pozitívny účinok, môžu zvýšiť jeho výnos o 10-20%.


Ďalšie informácie: Aqualantis (extrakt z morských rias Flake / prášok / tekutina)

-Ascophyllum Nodosum Morské riasy

-100% Rozpustnosť vo vode

-Alginát, manitol

-Výnos o 10-20%


E-mail: info@agronaturetech.com